foto_skola_01

Typ organizace:
Zařízení školy: Základní škola

Charakteristika školy

Základní škola Řehlovice je neúplná škola s právní subjektivitou zřízenou obcí dne 1.1. 2003.
Výuka pěti ročníků probíhá ve dvou třídách
.

1. – 3. ročník  Mgr. Kateřina Kunešová
 4. – 5. ročník  Mgr. Markéta Kežovská
 Učitelka anglického jazyka  Mgr. Martina Dostálková
 Vychovatelka školní družiny  Anastázie Horváthová
 Asistenti pedagoga  Mgr. Ludmila Práglová, Bc. Věra Filařová, Alena Uličná
 Školník  Zdeněk Chaloupecký

Základní škola má jedno oddělení školní družiny.
Provoz družiny – zajištění dozoru pro děti od 6.00, odpoledne 11.10 – 15.30.
ZŠ Řehlovice je součástí výchovně vzdělávací soustavy a je zařazena do sítě škol.

ZŠ Řehlovice poskytuje základní vzdělání podle vlastního Školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání  –  „Cesta za poznáním“ (od 1. 9. 2016 je v platnosti druhá verze ŠVP).

Škola má v tomto školním roce  8 zaměstnanců   – 7 pedagogických a 1 nepedagogického.

Děti mají k dispozici 4 třídy, jedna ze tříd je vybavena počítači a dvě interaktivní tabulí. Při hudební výchově využíváme klavíru, varhan, kytary, flétny, boomwhackers a dalších hudebních nástrojů. K tělesné výchově používáme tělocvičnu, která je v budově obecního úřadu nebo školní zahradu.

Škola pečuje o žáky se specifickými poruchami učení v rámci individuálního přístupu a práce vyučujících.

Každý školní rok pro žáky připravujeme nejrůznější výlety, besedy, soutěže, ozdravné pobyty a organizuje akce související s výchovně vzdělávací činností.